12 березня 2014

Україні - астрономічний часПоки ще не пізно, пропоную прийняти у ВР України Закон щодо нормалізації українського часу згідно географічного розташування України.

Центральний український астрономічний час це теперішній зимовий, так званий "GMT +2".
Пропоную на ньому і залишитися - це суттєво зменшить навантаження на громадян з хворобами серця, які важко переносять зміну часу, це також стабілізує загальнодержавне планування розкладів руху міського, міжміського та міжнародного пасажирського транспорту без необхідності щопіврічного корегування через зміну часу, та ін.

Обгрунтування
Астрономічний час співпадає з місцевим, коли тінь о 12 годині дня має найменшу довжину.
Зараз, в зимовий час найменша тінь о 12:07 за київським часом, але якщо перейти на літній час із додаванням однієї години, найменша тінь буде приблизно о 13 годині.
Для того щоб пересвідчитися достатньо визначити середину між розрахованим часом східу та заход сонця.
Наприклад тут (http://ukr.timegenie.com/sunrise_sunset/city/uaiev) можна переглянути часи східу і заходу сонця, розраховані на кожен день.
Ми бачимо, що 16 березня схід о 6:14, а захід о 18:01, тобто середина приблизно о 12:07.
22 березня схід о 6:25, а захід о 7:45 - середина о 12:10.
Але після 22 числа, після запланованого переходу на літній час ми почнемо жити не за астрономічним часом: наприклад, 4 квітня середин світового дня буде о 13:00, а не о 12, як це повинно бути.

Щодо економії, яка нібито має місце завдяки переходу на літній час, то вона скоріш має ефект плацебо, самовтішення, бо усі підприємства працюють незалежно від початку світового дня або його закінчення.

Додаткові матеріали
http://24timezones.com/map_uk.htm
http://24timezones.com/eu_map/europe_time_uk.htm


Сергій Горіченко


Немає коментарів:

Дописати коментар