24 грудня 2011

Тріскотня від AtherosПридбавши тижні три тому собі новий ноутбук Acer помітив, що під час відтворення відео або музики щось не все добре - звук час від часу трескотить.

Спочатку були думки про те, що процесор не встигає обробляти мультимедіа, але зваживши на непогану конфігурацію ноутбуку (Core i3-2310M, 4GB DDR3) та зазирнувши в Диспетчер задач ця версія відпала, бо там завантаження не помічалося.Тоді почав дивитися в бік жорсткого диску (Western Digital WDC WD6400BPVT), що, мовляв, система не встигає прочитати дані з диску і затримки саме через це, але і тут ніяких проблем не було - тестова утиліта жорсткого диску Victoria показала, що все читається занадто швидко і тут теж не може бути проблем.

Хотілося "звинуватити" в звукових "гальмах" нестабільний бездротовий інтернет, але при відтворенні навіть файлів, вже збережених локально на жорсткому диску спостерігалися такі самі проблеми - тріскотня та спотворення звуку.

Далі відпали кодеки і драйвери звукової карти, бо вони найновіші  і з сайту виробника.

Сьогодні вирішив пошукати, що ж пишуть люди :)

Знайшов, що я не один з такою проблемою і вже навіть на одному ноутбучному сайті статтю написали про вирішення саме такої проблеми.

Скачав собі DPC Latency Checker, який мені одразу показав "всю красу":
DPC Latency Checker в реальному часі

Отже дійсно гальма є. Лишилося їх знайти.
Пройшовся по всіх пристроях (відключав по черзі і дивився на стовпчики в DPC), де не віндові драйвери і лише після відключення мережевої дротовиї карти (Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller), яку я все одно не використовую :)  стовпчики стали маленькими та зелененькими:
Вимкнена мережева карта Atheros AR8151

Робота без гальмів :)Після перевірки звуку різними плеєрами впевнився, що гальмував дійсно драйвер мережевої карти.
Що прикро, оновлень на сайті Acer немає - у мене встановлена найсвіжіша версія (1.0.0.36), тож треба шукати щастя в іншому місці.

Atheros AR8151 v.1.0.0.36

Спочатку замінив на 1.0.0.33, але покращень не відбулося. Далі вже шукав все, що б могло підійти і щоб не було гальмів.
Atheros AR8151 v.1.0.0.33
Atheros AR8151 v.2.0.8.8
Atheros AR8151 v.1.0.2.43

Нажаль, в усіх варіантах були червоні стовпчики.

Зупинився на одному, більш-менш стабільному за показниками - atheros_lan_813x_2.0.4.4 - все одно працюю вдома без дротового інтернету :)

Atheros AR8151 v.2.0.4.4

DPC Latency Checker показує більш-менш стабільну затримку
при використанні драйверу Atheros AR8151 v.2.0.4.4Сергій Горіченко


2 коментарі:

 1. У мене була теж проблема з Atheros, але вона була достатньо дивною:
  мережева карта взагалі-то була 3M дуже стара, драйвери лише на дискетках тоді були і лише під WinXP максимум. Так от якщо не встановити рідні драйвери, то система визначала її як карту Atheros... і теж були прогальмовки ))))
  Ось так.
  Нажаль цю карту не виходить встановити ані під Vista, ані під Win7, бо таких драйверів вже ніхто не робить.

  ВідповістиВидалити
 2. спробуй на сайті http://devid.info пошукати ;)

  ВідповістиВидалити