30 серпня 2010

Суд таки позбавив частот 5 канал, ТВі та ще низку каналів (ВІДЕО)

Київський апеляційний адміністративний суд позбавив "5 канал", ТВі та ще кілька телеканалів частот, виграних на січневому конкурсі Нацради з питань телебачення та радіомовлення. Таким чином, судді залишили чинним рішення суду першої інстанції - Київського адміністративного. У червні той - за позовом групи телеканалів Інтер - забрав у 5 каналу, ТВі та інших мовників виграні на конкурсі частоти.

Четвертий день розгляду справи у Київському апеляційному адмінсуді почався із ще кількох відхилених клопотань. Суд відмовився заслухати членів нацради, які підбивали результати конкурсу на виділення частот. Також служителі Феміди не захотіли приєднати до справи і стенограму самого засідання. Після цього стало очевидним - рішення буде вже сьогодні. І його можна  спрогнозувати... 
Анатолій Денисов - суддя Київського апеляційного адміністративного суду: "Суд видаляється у нарадчу кімнату. Важко сказати... Підождіть!... Важко сказати - коли орієнтовно буде проголошено рішення. Ну, я думаю, щонайменше через годину".

Утім з нарадчої кімнати судді вийшли аж через дві години. Крім постанови  - ще й окрема ухвала суду.


Анатолій Денисов - суддя Київського апеляційного адміністративного суду: "Визнати протиправним та скасувати рішення Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 27 січня 2010 року про визначення результатів конкурсу... Єдиною підставою для прийняття такого рішення є незаконне, протиправне, з явними та навмисними порушеннями вимог закону з боку національної телерадіокомпанії. З цього приводу суд виносить окрему ухвалу в адресу Генеральної прокуратури України про порушення кримінальної справи проти винних у цьому осіб".

Від суддів важко було чекати іншого рішення, вважає  Олесь Доній, який протягом процесу підтримував журналістів.


Олесь Доній , народний депутат НУ-НС: "Ми бачимо, що людина, яка очолює і Службу безпеки України, і є медіамагнатом і олігархом - має такий вплив в державі, що аргументи законні, нажаль, не враховуються судом".

Не приховують задоволення представники групи каналів "Інтер". Вони теж не чекали іншого рішення.


Ярослав Порохняк, представник каналу НТН: "Я розумію ту відповідальність і ту увагу, яка лежала на суді, і тому суд, звичайно, намагався максимально дослідити всі обставини справи. Я вважаю, що іншого рішення бути винесено не могло, зважаючи на ту кількість порушень, яка була".

Таке рішення суду - матиме небезпечні наслідки, вважають представники каналів, яких позбавляють частот на мовлення. Утім і його спробують оскаржити.


Віталій Портніков, ТВі: "Не може бути країни без незалежних засобів масової інформації, незалежного правосуддя... Рішення суду сьогодні - це лише епізод у побудові такої країни, у якій ми - усі свідомі українці - жити не хочемо! І не будемо! Тому що ми все зробимо для того, щоб демонтувати цю злочинну оборудку, яка сьогодні над нашою країною...."


Тетяна Малашенкова, представниця "5 каналу" у суді: "Ми отримали той же результат, що й у суді першої інстанції. Ми, після отримання у суді першої інстанції подавали апеляцію, вважаючи рішення є необґрунтованим, то ми залишаємось при такій же думці. І будемо подавати касаційні скарги, якщо буде прийняте рішення керівництвом про це".

 Наталія Жижко, Анна Мірошниченко, 5 каналДжерело: 5-й канал

Немає коментарів:

Дописати коментар